Projekty społeczne

W okresie letnim i zimowym Fundacja Niezapomniani organizuje, korzystając ze wsparcia podmiotów współpracujących, cykl obozów i szkoleń dla dzieci i młodzieży o charakterze militarno-obronnym. Celem obozów jest kształcenie postaw patriotycznych i odpowiedzialności za Ojczyznę wśród młodych Polaków. Instruktorami na obozach są byli żołnierze GROM. W ramach swojej działalności od 3 lat Fundacja jest głównym organizatorem wydarzenia: GROM CHALLENGE – SIŁA i HONOR - jedynego biegu ekstremalnego w Polsce organizowanego na byłym poligonie JW. GROM przez żołnierzy tej Jednostki - www.gromchallenge.pl

Fundacja organizuje również imprezy patriotyczne wspierające rozwój bezpieczeństwa oraz honorujące osoby, które oddały swoje życie w walce o wolną Polskę.

Osoby zainteresowane udziałem w tych przedsięwzięciach prosimy o kontakt na adres fundacja@niezapomniani.pl

Piknik Militarny połączony z inscenizacją Bitwy pod Czerwonym Borem

 

Fundacja Niezapomniani organizuje w dniu 23 czerwca br. w godz. 12.00-16.00 na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Grom w Czerwonym Borze 76 wydarzenie „Piknik Militarny połączony z inscenizacją Bitwy pod Czerwonym Borem”, które jest projektem skierowanym zarówno do osób pasjonujących się wojskowością i historią jak też chcących atrakcyjnie spędzić czas. W ramach przedsięwzięcia planowane jest zorganizowanie Pikniku Militarnego podczas którego głównym punktem będzie inscenizacja jednej z największych bitew partyzanckich w regionie łomżyńskim, jaka została stoczona podczas II wojny światowej, w lasach pod Czerwonym Borem.

W 75 rocznicę Bitwy pod Czerwonym Borem zostanie przedstawiona jej bardzo realistyczna rekonstrukcja z udziałem wielu rekonstruktorów, pojazdów z tamtego okresu oraz z zużyciem dużej ilości środków pirotechnicznych.

W trakcie Pikniku żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialne zaprezentują  pokaz dynamiczny swoich działań. Będzie możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego i wyposażenia zarówno współczesnego jak i historycznego, w tym zostanie zaprezentowana platforma wielozadaniowa jaka jest używana przez żołnierzy Grom.

W trakcie całego festynu organizatorzy zapewnią także inne atrakcje umożliwiające atrakcyjne spędzenie czasu, będzie także możliwość degustacji „wojskowej grochówki z kuchni polowej”.

Wsparcia udzielił Marszałek Województwa Podlaskiego, natomiast współorganizatorami Pikniku są Grom Group, Stowarzyszenie Historyczne im. 71 Pułku Piechoty, Okręg Łomża Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej, Grupa Ratownicza Nadzieja, Nadleśnictwo Łomża, OSP Zbrzeźnica, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Łomży, Klub Strzelectwa Sportowego „Obrońca” w Troszynie.

W programie:

godzina 14.00 pokaz dynamiczny działań żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej

godzina 15.00 inscenizacja Bitwy pod Czerwonym Borem z udziałem wielu rekonstruktorów, pojazdów z lat II wojny światowej oraz zaplecza pirotechnicznego.

Ponadto w trakcie całego Pikniku:

- pokazy statyczne sprzętu wojskowego i wyposażenia zarówno współczesnego jak i historycznego, w tym platformy wielozadaniowej używanej przez żołnierzy Grom,

- inne atrakcje.

 

Serdecznie zapraszamy i gwarantujemy dobrą zabawę

Wspomóż naszą działalność dotacją 04 1020 1127 0000 1902 0250 7523 PKO BP S.A.